Menu

Lustracja Wydarzeń Różnych

Lustracja Wydarzeń z Polski i Ze Świata, bo tak się na Świecie i w Polsce dzieje, że wydarzenia się wydarzają a człek o nich czyta i przemyśleniami swoimi by się chciał podzielić.

Cuil pobije Google?

korek1000

Prawdopodobnie dziś (czasu Amerykańskiego) ruszy oficjalnie nowa wyszukiwarka internetowa 'Cuil' (wymawiaj 'kul' jak angielskie 'cool' oznaczające: fajny, luźny, super, zaj...sty ). Sprawa nie była by pewnie godna uwagi gdyby nie to, że Cuil.com został zbudowany przez inżynierów pracujących wcześnie dla Google'a. Anna Patterson jaj mąż Tom Costello, Russel Power i Louis Monier byli wspierani przez zespół programistów i ... 33 miliony dolarów.

Wyszukiwarka Cuil dostępna jest już pod adresem http://www.cuil.com. Pierwsze co rzucza się w oczy to, rzadko spotykany na tego typu stronach,  trzykolumnowy układ strony wyników.

Jak zapowiadają twórcy 'Cuil'a', ich wyszukiwarka będzie przeszukiwała trzy razy więcej stron niż Google. Anna Patterson mówi: "You can't be an alternative search engine and smaller" czyli "Alternatywana (do Google) wyszukiwarka nie może być mniejsza". W tej chwili Cuil pokazuje, że ma zaindeksowane 121,617,892,992 stron.

I jeszcze, nie najlepsza wiadomość dla polskich wyszukiwaczy. Cuil, przynajmniej na razie, nie posiada żadnych wersji językowych poza angielską.

W najbliższym czasie poprzyglądam się wynikom prezentowanym przez tą nową wyszukiwarkę i pewnie skrobnę jeszcze kilka słów na jej temat.

Z ostatniej chwili: Cuil.com trochę podziałało i już chyba padło, albo zostało z premedytacją wyłączone (zgłasza błąd: 403 Forbidden) no ale w Ameryce jeszcze głucha noc więc może przygotowują się do premiery.

© Lustracja Wydarzeń Różnych
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci