Menu

Lustracja Wydarzeń Różnych

Lustracja Wydarzeń z Polski i Ze Świata, bo tak się na Świecie i w Polsce dzieje, że wydarzenia się wydarzają a człek o nich czyta i przemyśleniami swoimi by się chciał podzielić.

Cuil.com klapa

korek1000

Jak pisałem w poprzednim wpisie, dziś startuje nowa wyszukiwarka Cuil.com. Wpis tu: Cuil.com pobije Google?. Przed 9 rano czasu polskiego noworodek działał bardzo sprawnie, później pojawił się, oznaczający pierwsze kłopoty, komunikat 403 Forbidden. Teraz na stronie pojawił się komunikat:

We’ll be back soon...

Due to overwhelming interest, our Cuil servers are running a bit hot right now. The search engine is momentarily unavailable as we add more capacity. Thanks for your patience.

Czyli przegrzały się cuil'owi komputery, a zauważmy, że w Ameryce mamy głuchą noc. Co będzie dalej - zobaczymy. Prawdopodobnie dla inżynierów i twórców Cuil'a zapowiada się dziś bezsenna noc. Budżet jakim dysponują, 33 miliony dolarów, pozwala mieć nadzieję, że rano amerykańskiego czasu, czyli około 15tej polskiego, będzie wszystko OK.

Na usprawiedliwienie, nie wielkie co prawda, inżynierów można dodać, że słowo kluczowe 'cuil' znajduje się w Google Trends na drugim miejscu a 'cuil.com' na miejscu siódmym  Google Trends to miernik popularności hasła mierzony natężeniem poszukiwań. To oznacza naprawdę duży ruch.

Edycja 28 lipca 2008 (cuil.com - dzień zero) 13:31 CEST - cuil.com już śmiga.

© Lustracja Wydarzeń Różnych
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci