Menu

Lustracja Wydarzeń Różnych

Lustracja Wydarzeń z Polski i Ze Świata, bo tak się na Świecie i w Polsce dzieje, że wydarzenia się wydarzają a człek o nich czyta i przemyśleniami swoimi by się chciał podzielić.

Kto pierwszy wita Nowy Rok

korek1000
Jutro Sylwester ostatni dzień roku, a pojutrze już Nowy Rok 2010. A wiecie Kto pierwszy wita Nowy Rok? Gdzie najwcześniej świętuje się Nowy Rok?

Tu można znaleźć tabelę, która pokazuje o której godzinie witany jest Nowy Rok na całym świecie. Tabelka jest cwana bo niezależnie gdzie przebywacie (w jakiej strefie czasowej), może pokazać Wam, o której godzinie waszego czasu świętować będą ludzie w Nowym Jorku, Sydney, Los Angeles, Londynie, Paryżu, Moskwie, Pekinie itd, itp. ... na całym świecie. Strefa czasowa domyślnie ustawiona jest oczywiście dla Polski ale można ją zmienić.

Okazuje się, że pierwsi witają Nowy Rok mieszkańcy Line Islands (po polsku te wyspy, to Sporady Środkowopolinezyjskie). Tam, blisko linii zmainy daty Nowy Rok świętowany jest już o godzinie 11:00 naszego czasu. Australia, a właściwie Melbourne i Sydney witają Nowy Rok o godzinie 15:00 czasu polskiego, Moskwa o 22:00. Nowy Jork, Waszyngton, Toronto już po nas - 1 stycznia 2009 o godzinie 6:00 naszego czasu. Los Angeles, Las Vegas o 9:00 itd.

Zobaczcie to narzędzie.

PS. A narzędzie owo udostępnione jest przez unitarium.com (oryginał znajduje się na stronie: What Time does 2010 come to ...

No i SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2010, gdziekolwiek na świecie nie znajdowalibyście się :)


© Lustracja Wydarzeń Różnych
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci