Menu

Lustracja Wydarzeń Różnych

Lustracja Wydarzeń z Polski i Ze Świata, bo tak się na Świecie i w Polsce dzieje, że wydarzenia się wydarzają a człek o nich czyta i przemyśleniami swoimi by się chciał podzielić.

Gry Online do Nauki Angielskiego

korek1000

Dziś wpis dla tych, którzy uczą się angielskiego i są na poziomie co najmniej średnim. Co najmniej, bo gry online które zamierzam niniejszym przedstawić wymagają rozumienia języka (postaci mówią po angielsku). Frajdę i co ważniejsze korzyści będą też chyba mieli Ci, którzy znają język angielski na poziomie zaawansowanym, gdyż dialogi w grach prowadzone są językiem codziennym z użyciem idiomów i gierek słownych.

Gry, które chcę tu opisać nie są stricte przeznaczone do nauki języka angielskiego, ale są to typowe gry przygodowe. Co czyni je przydatnym do nauki języka? Otóż postaci mówią i to sporo mówią. Dialogi czytane są przez lektora (czyta oczywiście native speaker), a oprócz tego widzimy napisy, więc Ci z gorszym osłuchaniem mogą się wspomóc językiem pisanym.

Gry polegają na rozwiązaniu zagadki, bądź to problemu, który spotkał głównego bohatera (bohaterów). Czasem jest to zagadka kryminalna, czasem innej natury. Fabuła gier jest wciągająca, a dialogi często śmieszne, co czyni naukę języka zupełnie bezbolesną. Gier jest dość sporo, jest też kilka serii. 

No dobrze, ale o czym mowa?

Otóż mówię o grach przygodowych online firmy carmelgames.com

Poniżej kilka słów o najlepszych moim zdaniem.

Gra Online do Nauki Angielskiego - VortexPoint (seria)

Gra da Nauki Angielskiego - VorexPoint

seria gier (jest ich w tej chwili 6). Grający rozwiązuje zagadkę kryminalną. Link do szóstej (najnowszej) części http://carmelgames.com/vortex-point-6/

 

Gra Online do Nauki Angielskiego - Dakota Winchesters Adventures (seria)

 

Gra do nauki Angielskiego Dakota Winchester

W różnych okolicznościach poszukujemy rubinów ze szkatułki Hildy (Hildas box). Seria ma na razie trzy części i czekamy na następną. Link do pierwszej części: http://carmelgames.com/dakota-winchesters-adventures/

 

Trzecią godną polecenia serią jest Skip Around The World. Tu znajdziecie przygody w Finlandii i poszukiwanie fińskiego guru sauny: http://carmelgames.com/skip-around-the-world-finland/

 

Powyżej pokazałem próbkę trzech serii gier, ale właściwie wszystkie są świetne i naprawdę można się z nich dużo nauczyć angielskiego. Inne serie godne polecenia (znajdźcie je sobie już sami), to Crazy Dad, Tales of Carmelot, Back in Time, Sherlock Holmes.

Aha, wszystkie gry mają rozwiązania (walkthrough) w postaci filmików online, więc jak ktoś utknie można sobie pomóc, ale namawiam gorąco do grania samemu, tym bardziej, że przejść je można w ciągu kilkunastu minut, a więc gra nie trwa godzinami i nie nudzi.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

© Lustracja Wydarzeń Różnych
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci