Menu

Lustracja Wydarzeń Różnych

Lustracja Wydarzeń z Polski i Ze Świata, bo tak się na Świecie i w Polsce dzieje, że wydarzenia się wydarzają a człek o nich czyta i przemyśleniami swoimi by się chciał podzielić.

Awaria Facebook'a, Facebook Down

korek1000

No i stało się. Wygląda na to, że na całym świecie od jakiegoś czasu Facebook ma poważną awarię.

Jak podaje strona downdetector: http://downdetector.com/status/facebook,  Facebook is down od jakiś 40 minut (8:20 EDT do teraz, a teraz jest 11/10/2017 18:05 CEST)

Z komentarzy pod informacją wygląda, że awaria Facebooka dosięgnęła cały świat. Brak dostępu do usługi zgłasza cała Ameryka Północna, Szwecja, Finlandia, Serbia, Malezja itd. ( jakiś dowcipniś stwierdził także, że "Down od Mars" :) ).

Zobaczymy jak długo potrwa awaria Facebooka. Ponad 40 minut, to zdaje się być coś faktycznie poważnego.

Clare Hollingworth - Kto to jest?

korek1000
Właśnie napisałem dośc długi tekst o Clare Hollingworth, ale pan blox zjadł mi go przepięknie więc teraz tylko krótka notka.

Clare Hollingworth zasłynęła głównie z tego, że jako pierwsza dziennikarka, pracując dla The Daily Telegraph, doniosła światu o inwazji wojsk niemieckich na Polskę.

Zdobyła nagrody: Dziennikarki Roku za reportaż o wojnie w Algierii. Nagrodę Jamesa Camerona w dziedzinie dziennikarstwa. Nagrodę brytyjskiego programu telewizyjnego "What the Papers Say" za czałokształt działalności. W roku 1982 Clare Hollingworth została uhonorowana Medalem Imperium Brytyjskiego (Order of the British Empire) za osiągnięcia w dziennikarstwie. 10 października 2017 Google uhonorował panią Clare Hollingworth swoim Doodlem.

Pani Clare Hollingworth urodziła się 10 października 1911 roku, zmarła 10 stycznia 2017 w pięknym wieku 105 lat.

Więcej informacji o Clare Hollingworth znajdziecie w polskiej wikipedii pod adresem: tu lub czytający po angielsku mogą zapoznać się z życiorysem Clare Hollingworth w wikipedii angielskiej tutaj po angielsku

Three Seasons in Wyoming - Nick Cave & Warren Ellis

korek1000

Nick Cave podzielił się właśnie w internecie nowym utworem "Three Seasons in Wyoming". Jest to fragment soundtracku do kanadyjsko, amerykańsko, wielko-brytyjskiegio filmu "Wind River", którego premiera w USA zapowiedziana jest na 4 sierpnia 2015. W filmie główne role grają Jeremy Renner i Elizabeth Olsen.

Czy i kiedy "Wind River" będzie dostępny w Polsce "internety nie piszą", na razie pozostaje cieszenie się muzyką Nicka Cava.

Three Seasons in Wyoming można posłuchać tu:"Wind River" to thriller w reżyserii Taylora Sheridana. Opowiada on historię specjalisty od tropienia dzikiej zwierzyny, którego FBI poprosiło o pomoc w śledztwie dotyczącym morderstwa młodej dziewczyny. Ciało zostało znalezione na odludziu zamieszkałym przez niezbyt przyjazną społeczność, nadchodzi śnieżna burza i ogólnie jest nieprzyjemnie ... tyle można dowiedzieć się z zapowiedzi.

Czy film jest dobry? Któż to wie, przed obejrzeniem ciężko stwierdzić, choć jeśli muzyk taki jak Nick Cave pisze do niego muzykę może to znaczyć, że zapowiada się dobre kino ... przed obejrzeniem posłuchajmy produkcji Nicka Cave i Warrena Ellisa "Three Seasons in Wyoming". Może pomoże się to wczuć w klimat filmu.

Oskar Fischinger - Kto to jest ?

korek1000

Dzisiejsze Google Doodle poświęcone jest panu Oskarowi Fischingerowi. Poniżej staram się zebrać informacje, kto to jest Oskar Fischinger

Jak podaje angielskojęzyczna wikipedia (w polskiej wersji wikipedii brak jest informacji), Oskar Fischinger był niemiecko-amerykańskim eksperymentatorem filmowym (na wszelki wypadek przepraszam znawców kina - tak przetłumaczyłem, być może zbyt dosłownie, termin 'abstract animator'), malarzem i producentem filmowym w czasach niemieckiego ekspresjonizmu. Zrobił ponad 50 krótkich filmów. Był autorem efektów specjalnych do filmu Fritz'a Lang'a 'Woman in the Moon'.

Oskar Fischinger był także wynalazcą 'Lumigraph'u'. Z tego co zrozumiałem, była to maszyna przypominająca organy, ale zamiast dźwięku produkowała obrazy, a dokładniej (chyba) kolorowe światło. Fischinger dał wiele pokazów w Ameryce, maszyna chyba jednak szerzej się nie przyjęła.

A tu możecie zobaczyć film Oskara Fischinger'a pod tytułem 'An Optical Poem' ... tak to wyglądało:

 

Nettie Stevens - Któż to taki

korek1000

Dzisiejsze Doodle poświęcone jest Pani Nattie Stevens. Czy wiecie, któż to taki? Otóż Pani Nattie Stevens była jedną z pierwszych, jeśli nie pierwszą, amerykańską genetyczką. To ona odkryła chromosomy odpowiadająca za płeć - chromosomy X i Y i zaproponowała ich nazwy. Udowodniła, że komórki samic zawierają dwa chromosomy X.

Wszystko to działo się już na początku zeszłego wieku. Pracę o chromosomach płci opublikowała w raporcie Carnegie Institute w 1905 roku. Tytuł brzmiał: "Studies in Spermatogenesis with Especial Reference to the Accessory Chromosome".

Nettie Maria Stevens urodziła się 7 lipca 1861 roku, a zmarła 4 maja 1912 roku.

© Lustracja Wydarzeń Różnych
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci