Menu

Lustracja Wydarzeń Różnych

Lustracja Wydarzeń z Polski i Ze Świata, bo tak się na Świecie i w Polsce dzieje, że wydarzenia się wydarzają a człek o nich czyta i przemyśleniami swoimi by się chciał podzielić.

Three Seasons in Wyoming - Nick Cave & Warren Ellis

korek1000

Nick Cave podzielił się właśnie w internecie nowym utworem "Three Seasons in Wyoming". Jest to fragment soundtracku do kanadyjsko, amerykańsko, wielko-brytyjskiegio filmu "Wind River", którego premiera w USA zapowiedziana jest na 4 sierpnia 2015. W filmie główne role grają Jeremy Renner i Elizabeth Olsen.

Czy i kiedy "Wind River" będzie dostępny w Polsce "internety nie piszą", na razie pozostaje cieszenie się muzyką Nicka Cava.

Three Seasons in Wyoming można posłuchać tu:"Wind River" to thriller w reżyserii Taylora Sheridana. Opowiada on historię specjalisty od tropienia dzikiej zwierzyny, którego FBI poprosiło o pomoc w śledztwie dotyczącym morderstwa młodej dziewczyny. Ciało zostało znalezione na odludziu zamieszkałym przez niezbyt przyjazną społeczność, nadchodzi śnieżna burza i ogólnie jest nieprzyjemnie ... tyle można dowiedzieć się z zapowiedzi.

Czy film jest dobry? Któż to wie, przed obejrzeniem ciężko stwierdzić, choć jeśli muzyk taki jak Nick Cave pisze do niego muzykę może to znaczyć, że zapowiada się dobre kino ... przed obejrzeniem posłuchajmy produkcji Nicka Cave i Warrena Ellisa "Three Seasons in Wyoming". Może pomoże się to wczuć w klimat filmu.

Oskar Fischinger - Kto to jest ?

korek1000

Dzisiejsze Google Doodle poświęcone jest panu Oskarowi Fischingerowi. Poniżej staram się zebrać informacje, kto to jest Oskar Fischinger

Jak podaje angielskojęzyczna wikipedia (w polskiej wersji wikipedii brak jest informacji), Oskar Fischinger był niemiecko-amerykańskim eksperymentatorem filmowym (na wszelki wypadek przepraszam znawców kina - tak przetłumaczyłem, być może zbyt dosłownie, termin 'abstract animator'), malarzem i producentem filmowym w czasach niemieckiego ekspresjonizmu. Zrobił ponad 50 krótkich filmów. Był autorem efektów specjalnych do filmu Fritz'a Lang'a 'Woman in the Moon'.

Oskar Fischinger był także wynalazcą 'Lumigraph'u'. Z tego co zrozumiałem, była to maszyna przypominająca organy, ale zamiast dźwięku produkowała obrazy, a dokładniej (chyba) kolorowe światło. Fischinger dał wiele pokazów w Ameryce, maszyna chyba jednak szerzej się nie przyjęła.

A tu możecie zobaczyć film Oskara Fischinger'a pod tytułem 'An Optical Poem' ... tak to wyglądało:

 

Nettie Stevens - Któż to taki

korek1000

Dzisiejsze Doodle poświęcone jest Pani Nattie Stevens. Czy wiecie, któż to taki? Otóż Pani Nattie Stevens była jedną z pierwszych, jeśli nie pierwszą, amerykańską genetyczką. To ona odkryła chromosomy odpowiadająca za płeć - chromosomy X i Y i zaproponowała ich nazwy. Udowodniła, że komórki samic zawierają dwa chromosomy X.

Wszystko to działo się już na początku zeszłego wieku. Pracę o chromosomach płci opublikowała w raporcie Carnegie Institute w 1905 roku. Tytuł brzmiał: "Studies in Spermatogenesis with Especial Reference to the Accessory Chromosome".

Nettie Maria Stevens urodziła się 7 lipca 1861 roku, a zmarła 4 maja 1912 roku.

Awaria Serwerów - Amazon, Reddit, ...

korek1000

Wygląda na to, że internet przeżywa potężną awarię. Nie działają m.in. serwery Reddit'a i Amazona. Prawdopodobnie padła cała serwerownia amazona, w której to znajdują się też inne serwisy. Nie wiadomo, czy to atak DDos, czy jest jakaś inna przyczyna. Padły też serwery monitorujące status innych serwisów np. downoruprightnow.com. Nie wiadomo, czy są ono zaparkowane na serwerach amazona, czy też w związku z awarią dużych serwisów, skoczył na nich ruch do poziomu ktytycznego. Reddit is Down: Reddit zgłasza komunikat: "our cdn was unable to reach our servers" Amazon.com is down: Amazon w ogóle się nie zgłąsza Tradedoubler.com is down też się nie zgłąsza www.isitdownrightnow.com czasami odpowiada (z trudem) więc prawdopodobnie ludzie sprawdzają masowo co się dzieja

Gry Online do Nauki Angielskiego

korek1000

Dziś wpis dla tych, którzy uczą się angielskiego i są na poziomie co najmniej średnim. Co najmniej, bo gry online które zamierzam niniejszym przedstawić wymagają rozumienia języka (postaci mówią po angielsku). Frajdę i co ważniejsze korzyści będą też chyba mieli Ci, którzy znają język angielski na poziomie zaawansowanym, gdyż dialogi w grach prowadzone są językiem codziennym z użyciem idiomów i gierek słownych.

© Lustracja Wydarzeń Różnych
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci